Jesteś najlepsza

Jesteś najlepsza

Z okazji Dnia Kobiet, chciałam Ci powiedzieć Kobieto Matko Polko – jesteś najlepsza. Właśnie dokładnie teraz – nie kiedy zrzucisz nadprogramowe kilogramy, zwalczysz cellulit, przebiegniesz maraton, podszkolisz angielski, awansujesz i skończysz projekt. Jesteś najlepsza w tym momencie, wspaniała i jedyna. Jesteś czarodziejką – kiedy przytulisz znikają smutki, kiedy podmuchasz nie piecze, pocałujesz i nie boli. Jesteś królową najpiękniejszą na świecie.

Dlatego weź głęboki oddech, albo dwa i pomyśl o sobie z głęboką wdzięcznością. Tak jak myślisz o najlepszej przyjaciółce, która zawsze Cię wspiera. Podziękuj swojemu ciału – przetrwało spuchnięte nogi, popękane żyłki, przestawione kości, obciążony kręgosłup, brzuch rozciągnięty do granic możliwości, obrzmiałe piersi, wielogodzinne noszenie i bujanie. Jest wspaniałe – dokonało cudu, stworzyło nowego człowieka.

Podziękuje swojej psychice za stałe emocjonalne wsparcie jakie dajesz swojemu dziecku, za te wszystkie lęki nocne i dzienne niepokoje, za łzy, chwile beztroskiego szczęścia, radość. Podziękuj sobie zwłaszcza, za te momenty w których myślałaś: nie dam rady, przecież oszaleję, trafi mnie szlag, wyjdę i już nie wrócę. Przetrwałaś – jesteś dla swojego dziecka, jedyna i wspaniała, codziennie. Podziękuj sobie za wszystkie nieprzespane noce, niedopite kawy, zimne obiady, za te codzienne biegi zanim spadnie, zanim zrzuci coś na siebie, żeby się nie spóźnić, za wszystkie podnoszenia – bo zmęczone, bo boli nóżka, bo chce tulić. Bądź sobie wdzięczna, bądź dumna, robisz dobrą robotę.

A teraz odetchnij i pomyśl o sobie z ogromną troską, taką jaką okazujesz swojemu dziecku. Czego potrzebujesz, o czym marzysz, czego pragniesz, co daje Ci energię, ładuje Twoje czarodziejskie moce? Czy będzie to przespana noc, kolacja w restauracji, masaż, popołudnie z herbatą i książką, a może samotny wyjazd do koleżanki na drugi koniec Polski? Ty wiesz to najlepiej, a cokolwiek to jest – wiedz o tym, że zasługujesz. Teraz. Więc nie czekaj aż podrośnie, pójdzie do przedszkola, do szkoły, na studia. Zaplanuj sobie, że zrobisz to dziś, w ciągu najbliższych dni, maksymalnie tygodni. Pamiętaj – jesteś najlepsza i jesteś ważna. Życzę Ci w Dniu Kobiet codziennego dbania o własne potrzeby. Wiem, że potrafisz – przecież jesteś czarodziejką.

Zdjęcie Phoebe Dill/Unsplash

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *